209735-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Audiovisuell utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter med service och konsulttjänster
Referensnummer: ORU 2.3.2-00285/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsobjekt
Uppdraget omfattar ramavtal avseende köp av AV - produkter med service och konsulttjänster inom AV ( audio och video).
Upphandlingen omfattar områdena campus Örebro (Almby), campus USÖ, Congrego och campus Grythyttan. Huvuddelen av inköpen sker i dagsläget till campus Örebro (Almby).
Mer detaljer kring föremålet för upphandling framgår av Kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen