Denna ramavtals upphandling riktar sig mot hotellverksamheter.
Med bakgrund till fastställda miljödomar så har Förvaltning för utbyggd tunnelbana krav att erbjuda tillfällig vistelse i form av hotell för hushåll för tredje man när bullernivån överskrids en tidsperiod.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55110000 Hotellinkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen