Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varvsunderhåll på arbetsfartyget Scandica
Referensnummer: 22--05688
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50241000 Reparation och underhåll av skepp
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående årlig varvsöversyn samt utförande av diverse övriga arbeten på arbetsfartyget Scandica.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 50241100 Reparation av fartyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen