Typ av upphandlande myndighet Offentligrättsligt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster i Åstorps kommun.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarande avtal upphör vid årsskiftet 2017/2018 och denna anbudsförfrågan avser ett ramavtal under 4 år på de tjänster som Åstorps kommun behöver för att kommunens revisionsuppdrag skall kunna utföras enligt plan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantören åtar sig att leverera samtliga tjänster som erfordras för att revisionens arbete skall kunna genomföras enligt förfrågan. De tjänster som enligt projektbeskrivning och förfrågan levereras av kommunen skall ej ingå eller beräknas i anbudssvaren.