209938-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Plasmaferes
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlasmaferes
BeskrivningLeverantör åtar sig till Regionerna Uppsala, Västmanland och Gävleborg leverera maskiner, material och erbjuda serviceavtal efter garantitidens utgång.
Intern identifierareUPPH2026-00037
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter
BeskrivningAvser köp av 7 st plasmaferesinstrument med förbrukning av fraktionerings- och patientplasma.
Intern identifierare1869972-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation
BeskrivningAvser köp av 7 plasmaferesintrument och förbrukning av fraktionerings- patientplasma.
Intern identifierare1869973-1