Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prenumerationstjänster
Referensnummer: UH 2019/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en tidskriftsagent för prenumerationstjänster för leveranser av svenska och utländska tidskrifter och tidningar i tryckt och elektroniskt format. Agenten ska erbjuda ett väl utvecklat webbaserat verktyg och ha rutiner som möjliggör en effektiv hantering av universitetets prenumerationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22210000 Tidningar, 79980000 Prenumerationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen