Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Expansion, Bussdepå Lund
Referensnummer: 8179000-403867-50002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213311 Byggnation av busstation
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet består av tillbyggnad av befintlig bussterminal med nya verkstäder, en ny tvätthall, ca BTA 2000 kvm och ombyggnad av delar av befintlig byggnad, ca BTA 1000 kvm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213252 Byggnation av verkstäder, 45213300 Byggnader för transport, 45213352 Byggnation av servicedepå, 45262700 Ombyggnadsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen