See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dentala förbrukningsmaterial omgång 2
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal på dentala förbrukningsmaterial till Region Västerbotten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 11 - AVTRYCKSMATERIAL - POLYETER (FÖR KRON-, OCH BRO- OCH IMPLANTAT)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127866:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33131510 Tandborrar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 54 - SPRUTOR/KANYLER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127866:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 25 - INSTRUMENT - EXTRAKTIONSTÄNGER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127866:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 40 - BORR - FINIRBORR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127866:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 43 - BORR - HÅRDMETALLBORR - FRÄSARE FÖR HÅRD AKRYL OCH ÄDLA/OÄDLA METALLER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127866:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 47 - BORRSET FÖR FINISHERING OCH POLERING
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127866:Lot:5