Entreprenaden omfattar teknisk förvaltning, tillsyn och skötsel av mark och byggnad, del av det felavhjälpande underhållet av mark och byggnad samt vissa verksamhetsknutna tjänster o.d.
Jour och jourberedskap ska ingå i entreprenaden för respektive bostadsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen