See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Laboratorieinredning och tillbehör
Beskrivning: Denna upphandling omfattar hela leverantörens sortiment av laboratorie- och verkstadsinredning och förbrukningsinventarier/material som kan förväntas ingå i en labb- och verkstadsmiljö. Upphandlingen omfattar även labbkläder och skor
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39180000 Laboratoriemöbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Laboratorieinredning standard
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109079:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39181000 Laboratoriebänkar, 44220000 Inredningssnickerier, 45420000 Snickerimonteringar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: ESD-skyddad labbinredning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109079:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Specialinredning labbförvaring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109079:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Övrigt labbrelaterat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109079:Lot:4