210040-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kött – Färskt kött; nöt och fläsk 2027
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärskt kött; nöt och fläsk 2027
BeskrivningSjöbo kommun och Skurups kommun inbjuder intresserade anbudsgivare till anbudsgivning avseende leverans av Färskt kött; Nöt och fläsk. Upphandlingen ska resultera i två (2) kontrakt som tecknas med två (2) leverantörer. Anbud kan lämnas på ett eller två områden. Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på lägsta pris.
Intern identifierare26/12
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15110000 Kött
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningLeverans av Färska kött till Sjöbo och Skurups kommun. Upphandlingen ska resultera i två (2) kontrakt som tecknas med två (2) leverantörer. Anbud kan lämnas på ett eller två områden. Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på lägsta pris. Upphandlingen är uppdelad i två delar; Färskt kött Sjöbo kommun samt Färskt kött Skurups kommun.
Intern identifierare1880479-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFärskt kött; nöt och fläsk Sjöbo kommun
BeskrivningLeverans av färskt kött till Sjöbo kommun.
Intern identifierare1880480-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFärskt kött; nöt och fläsk Skurups kommun
BeskrivningLeverans av färskt kött till Skurups kommun.
Intern identifierare1880481-2