Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceåtgärder och besiktning för idrottsanläggningar
Referensnummer: GNU 2021/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar årlig besiktning av idrottsanläggningar. Besiktningen ska innefatta funktions/säkerhetskontroll av samtliga idrottsanläggningars fasta och lösa utrustning, golvyta, samt annan utrustning som normalt kontrolleras.
Upphandlingen omfattar även serviceåtgärder i form av arbetstimmar och/eller tillhörande material.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Serviceåtgärder och material
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Årlig besiktning
Del nr: 2