See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ladugårdsinventarier Sörbyn
Beskrivning: Upphandlingen avser totalentreprenad inklusive projektering för ladugårdsinventarier till mjölkladugård, gödsel- och foder anläggning samt djurstalls del
Intern identifierare: 2025-9103
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16000000 Jordbruksmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Ladugårdsinventarier Sörbyn
Intern identifierare: 1655984
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Fodersilos, fodersystem
Beskrivning: Fodersilo, fodersystem
Intern identifierare: 1671826
Ytterligare klassificering (cpv): 51500000 Installation av maskiner och utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Fodermixer, fodervagn med räls
Beskrivning: Fodermixer, fodervagn med räls
Intern identifierare: 1671738
Ytterligare klassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3 - Inredning inkl. grindar, koborstar och kraftfoderstationer
Beskrivning: Inredning inkl. grindar, koborstar och kraftfoderstationer
Intern identifierare: 1671744
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4 - Mjölktank, spannmaskiner, brunstsystem
Beskrivning: Mjölktank, spannmålsmaskiner, brunstsystem
Intern identifierare: 1671745
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5 - Pumpbrunn, gödselbrunn, spaltgolv
Beskrivning: Pumpbrunn, gödselbrunn, spaltgolv
Intern identifierare: 1671335
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6 - Gödselpump, omrörare, skrapsystem
Beskrivning: Gödselpump, omrörare, skrapsystem
Intern identifierare: 1671347
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7 - Gödselrobot
Beskrivning: Gödselrobot
Intern identifierare: 1672227
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8 - Reservkraftaggregat, oljefri komplressor
Beskrivning: Reservaggregat o oljefrikompressor
Intern identifierare: 1674329
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9 - Högtryckstvätt
Beskrivning: Högtryckstvätt
Intern identifierare: 1674330