2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem & E-handelssystem
Beskrivning: Region Värmland bjuder härmed in intresserade leverantörer att ansöka om att delta i upphandlingen Ekonomisystem & E-handelssytem. Upphandling omfattar anskaffning av ett ekonomisystem och e-handelssytem enligt de krav, beskrivningar och förutsättningar som framgår av denna inbjudan.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124450:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster, 72300000 Datatjänster