Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopsug inom Barkarbystaden III och IV, kvartersteknik, driftagning samt papperskorgar
Referensnummer: Kst 2021/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenaden omfattar detaljprojektering, leverans och montage av utrustning samt drifttagning och dokumentation av kvartersnät. Entreprenaden delas in i huvuddelar där varje kvarter blir en huvuddel. Uppdraget omfattar även service och underhåll av kvartersinstallationer och papperskorgar för sopsugssystem för hushålls- och verksamhetsavfall för Norra Barkarbystaden 3 samt Barkarbystaden 4
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem, 45232470 Avfallsdepå, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen