210234-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska informationssystem – IT-tjänst Tandvårdssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-tjänst Tandvårdssystem
BeskrivningTandvårdssystem Folktandvården RS 2023-00676
Intern identifierareRS 2023-00676
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration, 50324100 Systemunderhåll, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelVGR Anbudsinbjudan och avtal.
Optioner
Beskrivning av alternativenEnligt punkt 1.1 i Ansökningsinbjudan.