210289-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Kontorsmöbler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialarbetsstolar omgång 2
Referensnummer: UC-2020-95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39130000 Kontorsmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser specialarbetsstolar och ergonomiartiklar.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1 - Specialarbetsstolar
Anbudsområde 2 - Sortiment för aktivt stående/sittande