See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-Partner
Beskrivning: Kils kommun tillsammans med ingående parter i Bilaga 1 Ingående parter och fakturauppgifter bjuder in till anbudsgivning för upphandling av IT-partner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102272:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd