210349-2021 - ResultatSverige-Västerås: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre och yttre målningsarbeten
Referensnummer: 202063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende löpande och planerat invändiga och utvändiga måleriåtgärder vid av beställaren ägda och förvaltade fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442110 Målning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen