See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Solceller inkl. projektering
Beskrivning: Ramavtalet omfattar Solceller inkl. projektering för löpande avrop på kompletta solcellsanläggningar på befintliga fastigheter. Samt i förekommande fall, batterilager och IKN. Fastigheterna kan bestå av olika takmaterial, Entreprenören ska därför kunna hantera flera olika sorters tak.
Intern identifierare: 2024-00047IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09330000 Solenergi
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000