AB Stadsholmen handlar upp ramavtal avseende takarbeten gällande akut-, kortsiktigt- och lånsiktigt underhåll.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen