210369-2018 - ResultatSverige-Örebro: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering av OlausPetri skolan Örebro
Referensnummer: 2018-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
AFB.4 Anbudsöppning.
Futurum Fastigheter i Örebro AB.
Pappersbruksallén 1, 702 15 ÖREBRO.
Sluten anbudsöppning tillämpas.
Anbudsöppningen sker den.
16.3.2018
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45236000 Markanläggning, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45432110 Golvläggning, 45443000 Fasadarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pappersbruksallén 1 702 15 ÖREBRO.