210396-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal drift och underhåll hissar och portar
Referensnummer: FV 2020-000061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets AB Förvaltaren inbjuder er att lämna anbud avseende drift och underhåll av avseende hissar och portar inom Beställarens fastighetsbestånd.
Uppdraget omfattar:
Förebyggande underhåll
Planerat underhåll inkl. material
Felavhjälpande underhåll inkl. material
Jourarbeten
Medverka vid myndighetsbesiktningar
Administrativa arbetsuppgifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen