210410-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten – Ramavtal Laddstationer med visst underhåll och debiteringslösning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Laddstationer med visst underhåll och debiteringslösning
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal där leverantörer på totalentreprenad utför installationer av laddstationer samt tillhörande anläggningsarbeten. Det förekommer även visst drift och underhåll samt krav på att tillhandahålla debiteringslösning.
Intern identifierareKOM-416161
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315100 Eltekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Laddstationer med visst underhåll och debiteringslösning