21045-2022 - ResultatSverige-Malmö: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Simrishamns Bostäder AB och Simrishamns Näringslivsutveckling AB
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Simrishamns Bostäder AB och Simrishamns Näringslivsutveckling AB handlar upp företagsförsäkring, fastighetsförsäkring och VD & styrelseansvarsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen