2. Förfarande
Förfarande
Titel: Planerad och akut ersättningstrafik för Öresundståg och Pågatåg
Beskrivning: Upphandlingen avser tågersättande busstrafik för Öresundstågs- respektive Pågatågssystemen. Ersättningstrafik ska tillsättas i södra Sverige samt i Köpenhamnsområdet i Danmark.
Intern identifierare: 151/2023
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Planerad och akut ersättningstrafik för Öresundst.