210501-2022 - ÄndringSverige-Växjö: Mobiltelefontjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner med tillhörande tjänster
Referensnummer: 2021-00692
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64212000 Mobiltelefontjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen omfattar löpande leverans av produkter inom följande områden:
Mobiltelefoner
Tillbehör (headset, laddare, skärmskydd, skal m.m)
Upphandlingen omfattar även produktnära tjänster inom följande tjänsteområden:
Preparation
Leverans
Service, support och garanti
Återtag och cirkulär hantering
Anbudsgivaren ska kunna leverera produkter och produktnära tjänster inom samtliga, ovan angivna, områden.