2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Markentreprenader Stockholm
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarens behov av entreprenör som kan utföra markanläggningsentreprenader, såsom finplanering med tillhörande plantering, stenläggning, entréer, asfaltering, dränering, VA-arbeten, dagvattenhantering inom främst kvartersmark (campusområden) på Akademiska hus fastigheter i Stockholm
Intern identifierare: 26/14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000