210553-2020 - ResultatSverige-Falun: Handledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Professionell handledning för personal
Referensnummer: RD19/05462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser professionell handledning till personal inom Region Dalarna.
Antalet anställda som behöver handledning i patientärenden varierar över tid.
Regionen kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym eller till vissa värden eftersom regionens behov varierar under tid.
Handledningen ska företrädesvis ske i grupp men kan även vara individuell.Handledningsuppdrag kan även ske via säker videolänk.
Handledning ska normalt kunna påbörjas inom 1 månad från avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter, 80500000 Utbildningstjänster, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen