Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliotekswebb för Täby kommun och Sundbybergs stad
Referensnummer: UH-2021-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av nya bibliotekswebb för Sundbybergs och Täby kommuner. Syftet är att ge bättre service till medborgaran och förbättra tillgängligheten av bibliotekens utbud. I denna upphandlingen kommer Sundbybergs kommun och Täby kommun att teckna var sitt avtal med en och samma leverantör, där alla villkor är fastställda. Anbud ska lämnas på hela uppdraget i enlighet med förfrågningsunderlaget och inget så kallat sidoanbud eller alternativt anbud får förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48160000 Programvara för bibliotek, 48190000 Programvara för undervisning, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48222000 Programvara för webbserver, 48224000 Programvara för webbredigering, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av bilbliotekswebb för Sundbybergs stad och Täby kommun.