210575-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner – Ventilservice Ramavtal 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVentilservice Ramavtal 2026
BeskrivningRamavtal för ventilservice.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42131240 Kägelventiler, 45250000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk, gruv- och produktionsanläggningar samt byggnader inom olje- och gasindustrin, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001