Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende.
Referensnummer: 17/89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser drift av stödboende i. Driften omfattar boende, stödinsatser, vägledning, samhällsintroduktion och vid behov, integration i samhället för ungdomar i åldrarna 16-20 år. Kommunen efterfrågar stödboende i lägenhetsform och i kollektiv boendeform. Den huvudsakliga målgruppen är ensamkommande ungdomar men avtalet inkluderar även andra ungdomar som är i behov av stödboende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen