2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal-Miljöbesiktning av entreprenader
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för att utföra miljöbesiktningar av våra anläggningsprojekt samt drift- och underhållsentreprenader exempelvis klottersanering, vinterväghållning, renhållning m.m.
Intern identifierare: T2026-01008
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 90710000 Miljöledning, 90714500 Miljökvalitetskontroll, 90715100 Undersökningar av kemikalie- och oljeutsläpp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal-Miljöbesiktning av entreprenader