210697-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Maskinverktyg
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CNC-svarv till FMV markverkstad i Skaraborg
Referensnummer: 18FMV1937
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43830000 Maskinverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av CNC-svarv till FMV markverkstad i Skaraborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen