210719-2018 - ResultatSverige-Södertälje: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1192 Livmedelsupphandling till Södertälje, Nykvarn, Salem och Flens kommun
Referensnummer: 18/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp och distribution av livsmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15870000 Smaktillsatser och kryddor, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15911000 Alkoholhaltiga drycker, 15980000 Alkoholfria drycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen