210719-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Konsulttjänster för vägar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikreglering och projektstöd för trafikåtgärder
Referensnummer: 6385/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311210 Konsulttjänster för vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster inom
”Trafikreglering och projektstöd för trafikåtgärder”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71322500 Teknisk konstruktion av trafikanläggningar, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen