Specialpedagogiska skolmyndigheten inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för hörselteknisk utrustning till myndighetens skolor och övrig verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 12
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Hörselteknisk utrustning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32331300 Utrustning för ljudåtergivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bodypack, handhållen mik, laddare och stationär mottagare, hel systemlösning
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 32342410 Ljudutrustning
Handhållen mik med PTT och stationär mottagare, hel systemlösning
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 32351300 Tillbehör till audioutrustning
Svanhalsmikrofon och mottagare, hel systemlösning
Del nr: 4
Ytterligare CPV-kod(er) 32552160 Telefoner för hörselskadade
Stationär sändare och portabel mottagare, hel systemlösning
Del nr: 5
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Mikrofoner och portabel högtalare med inbyggda mottagare, hel systemlösning
Del nr: 6
Ytterligare CPV-kod(er) 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Portabelt system, en mikrofon och nio mottagare, hel systemlösning
Del nr: 7
Ytterligare CPV-kod(er) 32570000 Kommunikationsutrustning
Trådanslutet system med svanhalsmik och server
Del nr: 8
Slingförstärkare för perimetersystem och okorrelerade system
Del nr: 9
Visualisering slingfält
Del nr: 10
Rackskåp
Del nr: 11
Högtalare, mixer, slutsteg
Del nr: 12
Foliekabel