210753-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi, Analgetika och närliggande områden
Referensnummer: DNRGS180209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar sitt behov av läkemedel för anestesi, analgetika och närliggande områden.
ATC-kod: A03BA01, C01CA24, C02AC01, H01BA04, M03AC09, M03AC10, M05BA08, N01, N02, N05BA01, N05CD08, N05CM18, N07AA51, R03CA02, V03AB35.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33660000 Läkemedel som verkar på nervsystemet och sinnesorganen, 33661100 Anestetika, 33661200 Analgetika
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen