210753-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ekonomiska informationssystem – Kassa- och bokningssystem för besöksanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKassa- och bokningssystem för besöksanläggningar
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av ett kassa- och bokningssystem där leverantören tar ett helhetsåtagande gentemot besöksanläggningar hos Malmö stads Fritidsförvaltning. Ett helhetsåtagande avser leverans av mjukvara, service, support och underhåll samt drift. Leveransen innebär att leverantören har ett helhetsansvar för funktion och tillgänglighet för samtliga tjänster som levereras.
Intern identifierareFRI-2024-2052
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 30142200 Kassaapparater, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKassa- och bokningssystem för besöksanläggningar
Huvudklassificering (cpv): 48110000 Programvara för kassasystem