210762-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Antibakteriella medel för systemiskt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Antbakteriella medel (ATC J01, A07), Antimykotika (ATC J02) och Virushämmande medel (ATC J05)
Referensnummer: DNRGS180208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33651100 Antibakteriella medel för systemiskt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar sitt behov av Antibakteriella medel (ATC J01, A07), Antimykotika (ATC J02) och Virushämmande medel (ATC J05).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33651200 Antimykotika för systemiskt bruk, 33651400 Virushämmande medel för systemiskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen