Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1211 Kemtekniska produkter för storkök
Referensnummer: 18/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Diskmedel m.m. inklusive doseringsutrustning till storkök för Telge, Södertälje kommun, Salems kommun, Nykvarns kommun, Katrineholms kommun, Vingåkers kommun och Flens kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39831210 Maskindiskmedel, 39832000 Diskmedel, 39832100 Pulverdiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Diskmedel mm inklusive doseringsutrustning till storkök för Telge, Södertälje kommun, Salems kommun, Nykvarns kommun, Katrineholms kommun, Vingåkers kommun och Flens kommun.