See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling BI-specialist/SAS-utvecklare till HSF
Beskrivning: BI-specialisten/SAS-utvecklaren medverkar i utvecklingsteamet som arbetar med drift, förvaltning och vidareutveckling av GUPS-plattformen (inkl. VAL). Rollen innebär ett helhetsansvar för att säkerställa att plattformen levererar högkvalitativa, tillförlitliga och säkra data- och analyslösningar som stödjer verksamhetens behov.
Intern identifierare: HSN 2026-0206
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000