210860-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Social omsorg för handikappade
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidsboende för personer med funktionsnedsättning
Referensnummer: 198/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311200 Social omsorg för handikappade
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar korttidsboende för personer med funktionsnedsättningar. Målgruppen omfattar
Personer över 18 år med psykiska eller fysiska funktionsnedsättningar.
Upphandlingen är delad i 2 delområden
Korttidsboende för personer med psykiska funktionsnedsättningar
Korttidsboende för personer med fysiska funktionsnedsättningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen