Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- VA arbeten
Referensnummer: KS/ 2021:00564
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45332200 VA-arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser Ramavtal som omfattar utbyggnad/ombyggnad av gata/VA på kommunal mark inom Botkyrka kommun, i vilket även VA arbeten ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 160 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112310 Utfyllnad, 45112500 Schaktning, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45236000 Markanläggning, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen