Örnsköldsviks kommun upphandlar leksaker till beställarens olika verksamheter för successivt uttag under avtalstiden.
De artiklar som offereras ska vara anpassade för barn och den miljö som finns på förskola och skola, vara giftfria, ej allergiframkallande och uppfylla eventuella miljökrav och säkerhetsföreskrifter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 37510000 Dockor, 37527000 Leksakståg och leksaksbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen