210925-2025 - Resultat
Sverige – Skogstjänster – Naturvårdstjänster - Praktisk skötsel
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNaturvårdstjänster - Praktisk skötsel
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att få till stånd ett ramavtal med leverantörer som kan täcka Länsstyrelsens och Västkuststiftelsens behov av praktiska natur- och kulturmiljövårdande åtgärder. Upphandlingen är indelad i två delar. Anbudsgivare ska lämna anbud på minst en av dessa delar: Del 1 Allmän praktisk skötsel Del 2, Allmän praktisk skötsel inklusive arbete med miniskotare
Intern identifierareD.nr: 512-35948-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77400000 Zoologiska tjänster, 92533000 Tjänster i naturreservat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000