Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teletekniska säkerhetssystem till Svea hovrätt
Referensnummer: 2020/254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan avseende entreprenad av teletekniska säkerhetssystem inom det dynamiska inköpssystemet för teletekniska säkerhetssystem, dnr. 2020/0822.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Teletekniska säkerhetsssytem