210984-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SCID-analyser
Referensnummer: 2019-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Instrument och reagens-kit för utförande av s.k. SCID-analyser (svår kombinerad immunbrist)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33127000 Utrustning för immunanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Instrument för utförande av s.k. SCID-analyser (svår kombinerad immunbrist).
Anbud 2019-4 SCID-analyser
Del nr: 2
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141625 Diagnoskits
Reagens-kit för utförande av SCID-analyser