210993-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Tolktjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Tolkförmedlingstjänster
Referensnummer: 3.3.2-120/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad vill med detta meddelande begära information avseende tolkförmedlingstjänster samt bjuda in intresserade leverantörer till samtal kring tolkförmedlingstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stockholms stad avser att upphandla ramavtal avseende tolkförmedlingstjänster.