Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Inköps och faktureringssystem
Referensnummer: 19057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommun genomför just nu en förstudie inför kommande upphandling av ett nytt avtal för ett inköps- och faktureringssystem då avtalet med Visma Proceedo löper ut. Vår ambition är att effektivisera verksamheten med en ökad automation i systemen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen